Latgales uzņēmēji pasaulē

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra – LIAA
LIAA Rēzeknes biznesa inkubators turpina iepazīstināt Žurnāls A12

lasītājus ar jauniem un drosmīgiem reģiona uzņēmējiem, kuri dara paši un uz darīšanu iedvesmo arī citus. Šīs intervijas galvenais varonis uzņēmējs JĀNIS IGAUNIS, kura uzņēmums

Timber Kit

Balvos profesionāli projektē, ražo un būvē koka karkasa dzīvojamās mājas, guļbūves, pirtis, brīvdienu mājas, nojumes un citas būves, ko eksportē uz Skandināviju.

Fragments no intervijas. (..)
Vai ir piedzīvots projekts, kas pašam ir radījis vēlmi krāmēt koferi un pārvākties?
Lielākoties visas brīvdienu mājas, ko būvējam, ir ļoti skaistās vietās. Ja tās paredzētas pārdošanai, tad vieta vienmēr ir skaista, netālu jābūt pilsētai un obligāti dabas takai vai slēpošanas trasei. Tagad tieši būvējam distanču slēpošanas trases tuvumā, pagājušajā ziemā pamatīgi izbraukājos – ar mēnesi bija par maz, lai izbrauktu visu trasi. Parasti Norvēģijā esmu 2‒3 mēnešus gadā, ekskursijās baigi braukt nesanāk, taču vietējās takas vai trases noteikti mēģinu iepazīt.

Atvaļinājumu vēlētos pavadīt Norvēģijā?
Nē (smejas). Nākamais plānotais maršruts ir Azoru salas, kur ir pavisam cits klimats.
Ko mēs varētu mācīties no norvēģu uzņēmējdarbības vides?
Būs grūti salīdzināt ar Latvijas uzņēmējdarbības vidi, jo es tomēr esmu iebraucējs un kopbildi ne vienmēr redzu vai izprotu. Noteikti daudz mazāks ir lietvedības darbs, vismaz būvniekiem mazajos apjomos. Piemēram, man ir jānodrošina tikai atbilstības deklarācija. Lielā mērā visa pamatā ir savstarpējā uzticēšanās, līgums ir vairāk domāts tam, lai saprastu, cik kas maksā, kad būs piegādāts un uzbūvēts. Guļbūvi parasti brauc skatīties šeit uz ražotni, kad tā ir salikta, tad brauc pieņemt darbu. Karkasa mājām tas nav reāli, jo tās ir izjauktā veidā – pakās, ir grūti vizualizēt. Atkārtotie klienti parasti atbrauc vienu, varbūt divas reizes, pēc tam jau uzticība ir nostiprināta. (..)
Visu interviju lasiet žurnāla decembra/janvāra numurā.
Foto: Aleksandrs Tolopilo un no Jāņa Igauņa arhīva