Šodien Annas Rancānes jaunās grāmatas ,,Prīca i klusiešona” atvēršanas svētki

Tā ir Annas Rancānes jau astotā dzejas grāmata. Lasāmi no 2012.gada  tapušie vairāk nekā simts autores darbi gan latgaliešu, gan latviešu literārajā rakstu valodā.

Grāmatu ,,Prīca i klusiešona” papildina mākslinieces Gundegas Rancānes gleznas, tās maketu izstrādāja Daina Salmiņa, grāmatas literārā redaktore ir Ilze Sperga.

Dzejniece, žurnāliste Anna Rancāne dzimusi Miglinieku ciema Liuzenieko. Publicējas kopš 1975.gada. Studējusi Latvijas Valsts Universitātes Ekonomikas fakultātē un M.Gorkija Literatūras institūtā Maskavā. Strādājusi par izdevniecības ,,Liesma” redaktori, bija Daugavpils teātra literārās daļas vadītāja, vēlāk laikraksta ,,Latgales Laiks’’ galvenā redaktore, kā arī laikraksta ,,Diena” reģionālā korespondente. Pašlaik ir Rēzeknes novada mājas lapas satura redaktore, kā arī raksta žurnālam A12.

2016.gadā Latvijas Nacionālajā teātrī iestudēta viņas luga ,,Bišumāte un vilkacis”. Anna Rancāne ir saņēmusi E. Veidenbauma prēmiju, Aspazijas prēmiju, Preses nama balvu un 2012.gadā Latgales kultūras gada balvu ,,Boņuks”.

Šodien Annas Rancānes jaunās grāmatas ,,Prīca i klusiešona” atvēršanas svētki notiks Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā.