Pierobežā gatavojas Valsts svētkiem. Dodamies uz Viļaku.

Inga Čekša-Ratniece, Foto: Māris Justs
Portāls www.a12.lv turpina izzināt, kā cilvēki valsts svētkiem gatavojas valsts austrumu pierobežā. Šoreiz dodamies uz Viļakas novadu, kas atrodas Latvijas ziemeļaustrumos. Izveidots 2009.gadā, apvienojoties Viļakas pilsētai un sešiem pagastiem: Kupravas, Medņevas, Susāju, Šķilbēnu, Vecumu un Žīguru.
Austrumos novads 66,6 km garumā robežojas ar Krievijas Federāciju. Viļakas novadu  šķērso autoceļš Gulbene – Balvi – Viļaka – Krievijas robeža. Līdz Rīgai no Viļakas jāmēro 246 km.
11.novembrī Viļakas katoļu baznīcā, godinot Latvijas brīvības cīnītājus, notiks svētbrīdis. Tad sekos piemiņas zīmes atklāšana Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem pie simtgades ozola, arī lāpu gājiens no Baznīcas ielas uz Brāļu kapiem, kur būs piemiņas brīdis. Pasākuma dienā kursēs autobusi no visiem pagastu centriem, lai atvestu un mājup nogādātu tā apmeklētājus.

Lāčplēša dienā Latvijas dzimšanas dienai veltīts koncerts notiks Šķilbēnu Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīcā, uzstājoties ērģelniecei Ilonai Birģelei un operdziedātājai Evitai Zālītei.
Savukārt 17.novembrī valsts svētku pasākums ,,Mums latviešiem kā ozoliem būt…’’ ieplānots Viļakas Valsts ģimnāzijas sporta hallē.

krasainais_logo