Krāslavā – mākslinieku nedēļa

Inga Čekša-Ratniece
Šogad tradicionālais glezniecības plenērs „Krāslavas palete 2017” ir īpašs, jo nedēļas laikā tiek piedāvātas vairāku mākslinieku izstādes pilsētā. Tā informē Krāslavas Mākslas un vēstures muzeja direktors Valdemārs Gekišs.
Pirmdien Krāslavas Mākslas un vēstures muzejā tika atklāta Rēzeknes mākslinieka Vladimira Serkova gleznu izstāde. Mākslinieks ir aktīvs plenēru dalībnieks arī Krāslavā. Viņa darbos dominē pilsētas vide un sajūtas, ļaujot mākslinieka acīm iepazīt Krāslavas vērtības.

Savukārt mākslinieks Aivis Pīzelis glezniecības plenērā Krāslavā piedalās pirmo reizi. Kopš otrdienas pirmo reizi šajā pilsētā ir apskatāma arī viņa darbu izstāde – Krāslavas Kultūras namā. Aivis Pīzelis ir no Preiļiem. Absolvējis Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolu, Latvijas Mākslas akadēmijas filiālē ieguvis bakalaura grādu, pēc pāris gadiem arī Latvijas Mākslas akadēmijā – maģistra grādu glezniecībā. Viņa darbu izstādes rīkotas Preiļos, Rēzeknē, Ludzā, Līvānos, Daugavpilī, Jēkabpilī, arī Rīgā. Jau 10 gadus Aivis Pīzelis ir aktīvs plenēru dalībnieks.

20170925_16064520170925_161911

Mākslinieku nedēļa Krāslavā noslēgsies sestdien. Krāslavas pilsētas laukumā būs skatāmas plenēra „Krāslavas palete 2017” 17 mākslinieku nedēļas laikā tapušās gleznas. Jāpiebilst, ka glezniecības plenērs sākās 22.septembrī.

krasainais_logo