Ko jaunieši dara Latvijas pierobežas pilsētā – Viļakā?

Inga Čekša-Ratniece, Foto: Māris Justs
foto__9_1 foto__9_2
Viļakā ir radīta vide, lai jaunieši paliktu. Tā norāda vietējie. Nemiera gars labā nozīmē ir jauniešu iniciatīvu centrs. Mūs sagaida Evija Kravale un Katrīna Ostrovska. Jaunietēm iniciatīvu centrs ir vieta, kur lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku un paplašināt redzesloku.
Evija: Jauniešu centram ir lielie plusiņi, ko iegūstam, piemēram, jauniešu apmaiņa. Pati biju jau divās apmaiņās citā valstīs. Šogad vasarā strādāju par jauniešu centra vadītāja. Tas bija interesanti. Centru apmeklēju 3 gadus. Esmu 12.klasē.
Katrīna: Tikai šogad sāku piedalīties tā darbībā. Patīk, ka var radoši izpausties un satikties ar jauniešiem, apspriest un izteikt savu viedokli, piedalīties dažādos pasākumus un palīdzēt tos organizēt. Uzsāku mācības 8.klasē.

Evija: Ko jaunieši dara Viļakā? Mums ir jauniešu dome, rīkojam novada pasākumu ,,Nāc un piedalies!’’, kur tiekas gan jaunieši, gan dažādu profesiju pārstāvji, skolotāji un deputāti, dalāmies pieredzē.  Neformālā vidē visi esam līdzvērtīgi. Ja jaunietis ir aktīvs, viņam ir ko darīt. Aktīvi ir 40% jauniešu, pārējie – pasīvāki. Aktīvākie pēc skolas absolvēšanas aizbrauc prom. Pasīvākie – aizbrauc, pamācās un ir atpakaļ. Vieni un tie paši jaunieši daudz kur piedalās.
Plašāk un dziļāk par dzīvi Viļakā – žurnāla A12 jaunajā numurā jau tagad!

krasainais_logo