Ceļojam pa gaismas punktiem pierobežā

Tikai nepilnu 10 km attālumā vai pat tuvāk no Baltkrievijas, Krievijas vai Lietuvas robežas arī dzīvo, mācās, strādā, ar sadzīves problēmām cīnās, atrod skaisto labās un pat sīkās lietās cilvēki, kuriem dzīve pierobežas ciematos ir viņu ikdiena.  Mēs šīs vietas nosaucām par gaismas punktiem – tur rit dzīve: ne tik steidzīga kā lielajās pilsētās un novadu centros, bet bieži vien vairāk cilvēcisko vērtību pārņemta. Tur bez lielām aizdomām saimnieks vai saimniece atver mājas durvis, komunicē, uzcienā ar tēju vai kafiju, sūkstās arī par dzīvi, sakot, ka diez vai pierobežā kādreiz pieaugs iedzīvotāju skaits. Tomēr viņos ir vēlme saglabāt savu gaismas punktu, lai tas būtu redzams un ievērots Latvijas kartē kā valstij svarīga apdzīvota vieta.

Pusgada garumā žurnāls A12 saviem lasītājiem portālā www.a12.lv un pie sadarbības partneriem: radio Ef-Ei, Divu Krastu radio, ziņu portālos www.daugavpilszinas.lv un www.rezekneszinas.lv, protams, žurnāla A12 rubrikā ,,Latvijas pierobeža’’ stāstīs par pierobežas ciematu un ciemu ikdienu, informēs par notikumiem un pētīs tieši pierobežai aktuālas tēmas.

Projektu  ,,Latgales ceļš žurnālā A12’’ atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogramma ,,Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā Latgales plānošanas reģionā’’