Valsts svētku nedēļa Krāslavas novadā

Inga Čekša Ratniece
Krāslavas novadā tā sāksies Lāčplēša dienā – 11.novembrī, cilvēkus pulcinot Lāpu gājienā, kurš sāksies no Baznīcas ielas līdz piemineklim ,,Māte Latgale raud’’. Jāteic, ka piemineklis ir veltīts Krāslavas un Dagdas novadu visu okupāciju varu terora upuru piemiņai. To veidojuši tēlnieki Indulis un Ivo Folkmaņi.
Lāčplēša dienas svētki turpināsies Krāslavas kultūras namā, piedāvojot koncertu ,,Es radu Latviju’’.
Latvijas dzimšanas dienas aktivitātes notiks 17.novembrī Krāslavas kultūras namā – Valsts svētku svinīgais pasākums, kura laikā būs godināti balvas „Krāslavas novada gada cilvēks  2017’’ saņēmēji. Tad sekos Brāļu Auzānu un Slavenā Jersikas orķestra koncerts.
Latvijas 99.gadadienai veltīti pasākumi notiek arī novada visās izglītības iestādēs.
Krāslavas novads atrodas Latgales dienviddaļā un Sēlijas austrumdaļā. Tas izveidojās jau 2001.gadā, apvienojoties Krāslavas pilsētai un Krāslavas pagastam. 2009.gadā novadam pievienojās arī Aulejas, Indras, Izvaltas, Kalniešu, Kaplavas, Kombuļu, Piedrujas, Robežnieku, Skaistas un Ūdrīšu pagasti. Novads robežojas ar Latvijas Dagdas, Daugavpils un Aglonas novadiem, kā arī Baltkrievijas Vitebskas apgabalu. Krāslavas novadā dzīvo ap 45% latviešu, 20% krievu un 20% baltkrievu, ir arī poļi un ukraiņi. Krāslava atrodas 264 km attālumā no Rīgas un 233 km no Vitebskas.

krasainais_logo