Uzziedēt Saulgriežos

Ināra Groce, Foto:Māris Justs
“Un lai šajās trīs sekundēs prāts nepasaka, ka nevajag. Lai cilvēks noturētu noskaņojumu, tāpēc ir vajadzīgs rituāls. Lēkāt, bungot, lai vēlme un sajūta notur impulsu. Tev jāmāk sagaidīt, pieņemt un pēc tam par to pateikties. Milzīgs cikls. Tā idejas apstrāde no Ziemasssvētkiem iziet to ciklu, lai atkal dzimtu pēc gada no jauna. Tas ir darbs ar sevi, visa tā redzēšana. Un tad tev rituālā nekas nav jādara, jo tu saproti, ka jauna ideja Ziemassvētkos tev piedzims tāpēc, ka tev bija attiecīgs noskaņojums Jāņos. Un, rudenī, Miķeļdienā, saņēmi to ražu, kuru iesēji, bet iesēji to, ko tu radīji. Bezgalīgs mūžīgais dzinējs – dzīves rats, kurš griežas.”

Pat lielākie skeptiķi pa reizei vēlas piedzīvot brīnumu. Tam piemērotais ir Saulgriežu laiks, kad daba ir gatava mūs uzklausīt. Lai izprastu dabas un šīs dienas īpašo burvību un spēku, tiekamies ar Lauri un Arnitu Daņiloviem: dziedniekiem, šamaņiem, bungu meistariem, filozofiem… Kopš pērnā gada viņu mājvieta ir Šķeltovas pakalnos ezera pakājē, pašu slietā māla un egļu apaļas saules formas mītnē. Zināšanas un miers, atjaunošanās pie dabas, tas tiek likts pretim pilsētas steigai.

Pilna intervija žurnālā A12 Nr. 3/2017

Lai lasītu šo rakstu, Jums jābūt drukātā žurnāla A12 abonentam.
Ja vēl neesat A12 abonents, aicinām abonēt Latvijas pastā vai zvanot uz A12 redakciju  pa tālr.28696254 (abonēt uz ārvalstīm iespējams tikai zvanot uz redakciju). Abonējot  žurnālu, saņemsiet to katru otro mēnesi savā pastkastītē.