Rudenī Daugavpilī tiekas akordeonisti

Inga Čekša Ratniece, Foto: Māris Justs
Daugavpilī sācies XV Starptautiskais akordeona mūzikas festivāls, kurā piedalās vairāk nekā 200 akordeonistu no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Krievijas, Polijas, Serbijas un Ukrainas. Tā informē Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldes vecākā pasākumu organizatore Diāna Soldāne.
Vakar festivālu ievadīja Valērija Hodukina X Starptautiskais jauno akordeonistu konkurss ,,Daugavpils 2017”, tajā piedaloties 22 jaunajiem izpildītājiem un savu sniegumu piedāvājot žūrijai.
Šodien festivāla atklāšanas koncertā kopā ar Daugavpils akordeonistu orķestri uzstājas festivāla solisti un viesi no dažādām valstīm.

Diāna Soldāne norāda, ka pasākumiem bagātākā būs festivāla trešā diena, kad interesentiem būs iespēja dzirdēt gan konkursa otro kārtu, kur labākie konkursa pirmās kārtas izpildītāji uzstāsies ar Daugavpils akordeonistu orķestri, gan apmeklēt koncertus. Bet dienas noslēgumā visi interesenti tiek aicināti uz Akordeona mūzikas krodziņu.
Festivālu noslēgs koncerts sestdien.
Jāpiebilst, ka Starptautiskais akordeona mūzikas festivāls Daugavpilī notiek reizi divos gados. Pirmais bija 1989.gada rudenī.

krasainais_logo