Radošo darbu un zīmējumu konkurss veltīts Antonam Slišānam

Inga Čekša-Ratniece, Foto: Māris Justs
Upītes pamatskola sadarbībā ar Nemateriālās kultūras mantojuma centru „Upīte” jau otro gadu pēc kārtas rīko radošo darbu un zīmējumu konkursu veltītu novada dzejniekam un patriotam Antonam Slišānam –  informē Upītes pamatskolas skolotāja Sandra Bukša.
Konkursa rīkotāji norāda, ka pērn tika saņemti vairāk nekā 100 darbi ne vien  no Viļakas novada, gan arī kaimiņu novadu skolām un pirmsskolas izglītības iestādēm.
Konkursa nolikums paredz konkursā iesaistīt Latgales ikvienu skolu. Tā mērķis ir apliecināt piederību un mīlestību savam dzimtajam novadam un stiprināt latgalisko kultūridentitāti. Skolēni tiek aicināti iesniegt Radošo darbu, kā, piemēram, eseju, miniatūru vai cita žanra darbu latviešu vai latgaliešu valodā. Zīmējumu konkursā atainot sava novada dabu, cilvēkus, ģimeni, tradīcijas. Tēma – „Man nav nikou svarīguoka, kai muna tāvaine, muna volūda i saime” (O.Slišāns). Jāpiebilst, ka katrs dalībnieks var iesniegt neierobežotu skaitu savu darbu līdz 2018.gada 7.janvārim Upītes pamatskolā. Vairāk informācijas nolikumā, apmeklējot portālu www.vilaka.lv vai zvanot konkursa rīkotājiem.

Apbalvošanas pasākums notiks nākamā gada 18.janvārī Upītē – Antonu (Ontonu) vārda dienā.

krasainais_logo