Pierobežas iedzīvotājiem braucieni uz Krieviju joprojām izdevīgi

Roksta autors: Inga Čekša-Ratniece, foto Māris Justs, žurnals “A12”

To apliecina Ciblas novada Blontos. Janīna Molčanova uz kaimiņvalsti dodas vidēji reizi mēnesī, lai uzpildītu savu automašīnu, jo degviela tur joprojām ir lētāka. ,,Es kā pensionāre Latvijā nevaru atļauties nopirkt dīzeļdegvielu savai automašīnai. Ja nebūtu blakus Krievijas, pa Latvijas ceļiem es nebrauktu. No šejienes uz kaimiņvalsti pēc degvielas brauc visi, kam ir automašīnas un pierobežas vīzas. Daži pat katru nedēļu. Mēs jau ne pārdošanai, bet pašu vajadzībām,’’ stāsta Blontu iedzīvotāja Janīna Molčanova. Tiesa gan, uz robežas nākoties gaidīt arī rindā. Sieviete piebilst, ka tuvāk jau šķērsot Grebņevas kontrolpunktu, taču Krievijas pusē ir maksas ceļš. Nākas šķirties no 600 Krievijas rubļiem jeb 8 eiro. Arī pats ceļš ir drausmīgā stāvoklī, automašīnai cīnoties ar daudzajām bedrēm. Tāpēc viņa biežāk dodas caur Vientuļiem vai Terehovu, kaut arī tur kādu laiku ir jāpavada rindā.

Jāpiebilst, ka Blonti ir apdzīvota vieta Ciblas novadā. Atrodas austrumos no autoceļa P49 Blontu dīķu krastā. Blontu pagasts robežojas starp Pušmucovas, Zvirgzdenes, Ciblas, Mērdzenes un Goliševas pagastiem. Ciems izveidots pēc 2.pasaules kara toreiz Ludzas apriņķa Mērdzenes pagastā. Kopš 2009.gada Blontu pagasts ietilpst Ciblas novadā un kļuvis par novada centru.

Vairāk par dzīvi Latvijas austrumu Blontos žurnāla A12 nākamajā numuru jau februāra sākumā.

 

 

 

Raksts sagatavots ar Vides reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas budžeta līdzekļiem projekta “Sabiedrības un reģionu robežlīnijas žurnālā A12”.