Pankūkas un mākslu mūzas Salnavā

Inga Čekša-Ratniece
Šovakar Salnavas estrādē iespējams baudīt omulīgu vakaru improvizētā vakara kafejnīcas pasākumā ,,Pankūkas un mākslu mūzas”.
Kā informē Salnavas tautas nama vadītāja Valentīna Kirsanova, Salnavas estrāde ir pirmā Kārsavas novadā, kur ir apgleznota viena no tās sienām. Tāpēc šodien pasākumā, kas tradicionāli notiek dzejas dienu ietvaros, ciemosies gleznojuma autores – mākslinieces Anastasija Bikova un Grieta Butjankova. Līdztekus skanēs arī Salnavas pamatskolas skolēnu, salnavietes Guntas Nagles un citu vietējo autoru dzeja, savas autordziesmas izpildīs Rasma Kulamova un Māris Geidāns. Klātesošie iepazīsies ar kārsavietes Lības Griezes jauno grāmatas ,,No ievziediem līdz Mārtiņiem” 2. daļu ,,Laura’’ un 3.daļu ,,Lizete”.
Paralēli bagātīgajam kultūras baudījumam varēs panašķoties ar Annasmuižas tēju un pankūkām.

Improvizētā kafejnīca notiek Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas LATVIJAI – 100 projekta ,,Kārsavas novada iedzīvotāju ideju dzirkstis” LATVIJAI-100″” ietvaros. Jāteic, ka minētais projekts paredz sienu gleznojumus visos pagastos un pašā Kārsavas pilsētā tiem izvēlētās vietās. ,,Tagad Salnavas estrāde būs arī apgaismota. Līdz ar to gleznojums, uz kura atainoti muzikanti, jo mūsu pagasts ir ļoti muzikāls, būs redzams arī naktī’’, stāsta Valentīna Kirsanova. ,,Tā mēs arī mācīsim bērniem un jauniešiem rūpēties par mākslu un to baudīt, radot apkārt skaistu un pozitīvu vidi’’ – norāda Salnavas tautas nama vadītāja.

krasainais_logo