Ņinas lielākoties dzīvo Daugavpils pusē

Inga Čekša Ratniece
Nākamnedēļ populārākie vārdi – Ņina un Dainis. Kā apliecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Iedzīvotāju reģistra statistikas dati, Latvijā dzīvo 8013 Ņinas un 5503 Daiņi.
Niņas vārds vislielāko popularitāti ir ieguvis tieši Daugavpils pilsētā un novadā. Tur mīt 550 šī vārda nēsātājas. Ņinas esot kārtīgas un uzticamas, uz kurām var paļauties. Viņas ir čaklas un draudzīgas. Mīl cilvēkus, ir pieklājības un pretimnākošas. Viņas nav skopas, bet gan ar plašu sirdi. Klāva Siliņa Latviešu personvārdu vārdnīcā atrodam, ka Ņinas vārds ir cēlies no personvārdiem Antoņina, Katarīna. Pirmo reizi kalendārā ierakstīts 1889.gadā.
Šogad 4 jaundzimušajiem ir dots Ņinas vārds. Tiesa gan, salīdzinot ar 2009.gadu, Latvijā Ņinu skaits ir samazinājies. Pirms 8 gadiem bija 11 187 Niņas vārda īpašnieces, no kurām 721 – Daugavpils pusē.

Jāpiebilst, ka Niņas sava vārda svētkus svin 28.oktobrī kopā ar Antoņinām un Oksanām. Arī šie sieviešu personvārdi populāri ir Daugavpilī. Šogad no 4616 Latvijas Antoņinām 409 ir Daugavpilī un tās apkaimē. Savukārt no 4703 Oksanām 396 ir daugavpilietes vai Daugavpils novada iedzīvotājas.
Latvijā visretāk izplatīti tādi nākamnedēļ kalendārā iekļauti personvārdi kā Ninona un Dainida: ir tikai 8 Ninonas un 17 Dainidas. Tā informē Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde. Tomēr viņu vārdi kalendāra lappusēs ir vēl saglabāti.

krasainais_logo