Mākslinieka Osvalda Zvejsalnieka darbi Krāslavai

Šodien Krāslavas kultūras namā tiek atklāta mākslinieka Osvalda Zvejsalnieka gleznu izstāde ,,Krāslava mūža garumā”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Gleznas autors – Osvalds Zvejsalnieks

Osvalds Zvejsalnieks ir Latvijas glezniecības spilgts, interesants un pazīstams klasiķis, glezniecības klasisko tradīciju turpinātājs un veidotājs.  Viņa darbos dominē Latgales dabas ainavas, novadā zināmu sabiedrisko un kultūras darbinieku portreti. Pēdējā laikā mākslinieks skatītājus iepriecina ar košiem un krāsu toņos sulīgiem darbiem, kas tapuši vasaras un rudens plenēros Latgalē, Lietuvā, Spānijā, Slovākijā.

Kopš 1971. gada mākslinieks ir piedalījies vairāk nekā 70 novada, valsts un starptautiskajās mākslas izstādēs, sarīkojis ap 25 personālizstādēm, regulāri piedalās starptautiskajos plenēros un grupu izstādēs gan Latvijā, gan ārvalstīs. Viņa darbi ir izstādīti vairākās valstīs –  Lietuvā, Baltkrievijā, Krievijā, Vācijā, Japānā, ASV. Daudzi no tiem pašlaik atrodas muzejos un privātās kolekcijās visā pasaulē. Mākslinieks turpina gleznot plenēros un radošajās darbnīcās, sakot, ka nekur nav tik skaisti kā Latgalē, to jūt dvēsele, kura atspoguļojas arī darbos.

Vairākus savus darbus mākslinieks ir veltījis tieši Krāslavai – vietai, kurā jau kopš pagājušā gadsimta 70.gadiem notiek mākslas plenēri, tiem pārtopot par starptautiskiem. Osvalds Zvejsalnieks ir vienīgais mākslinieks, kurš Krāslavas mākslas plenēros piedalās jau kopš to pirmsākumiem. O.Zvejsalnieka dalība gandrīz 40 plenēros apliecina viņa radošo izpausmi Latgales glezniecībā, gleznojot Krāslavu mūža garumā un vienmēr šajā pilsētā atrodod kaut ko jaunu. Osvaldu Zvejsalnieku Krāslava piesaista ar mazajām arhitektūras formām, sakoptību, Daugavas tuvumu, garīgumu, mākslinieku vidi. Tā ir pilsēta, kura kara laikā necieta tik daudz kā Latgales citas vietas. Osvalda Zvejsalnieka gleznās dominē Krāslavas ieliņas, koka apbūves mājas, baznīcas un ainava pie Daugavas.

Krāslavas kultūras namā Osvalda Zvejsalnieka darbu izstāde būs skatāma līdz septembrim. Izstādi papildina arī albums ,,Krāslava mūža garumā”.

krasainais_logo