Latvijas austrumu pierobežā robežsarga profesija joprojām ir prestiža

Inga Čekša Ratniece, Foto: Māris Justs
foto_robVoldemārs Šaicāns ir no Viļakas. Prom bijis tikai padomju laiku armijas dienesta un pirmās profesijas apguves laikā. Pirmās četras klases pabeidzis Viļakas sākumskolā, kura pašlaik atrodas pie Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes ēkas, kā neizmantota celtne ar tumšiem logiem. Arī vidusskola absolvēta Viļakā. Virpotāja profesiju Voldemārs apguva Rīgā. Tad pieci darba gadi  Žīguru MRS.  1993.gada 25.februārī uzsāka dienestu robežsardzē. Voldemārs Šaicāns ir Viļakas pārvaldes Robežkontroles un imigrācijas kontroles dienesta priekšnieks, pulkvežleitnants.

Voldemārs: Izvērtēju iespēju nākt strādāt uz šejieni. Nekad neesmu nožēlojis, jo tās ir sociālās garantijas, stabilitāte un jauni izaicinājumi. Uzsākot dienestu robežsardzē, ģimenē pieteicās otrais dēls. Biju vienīgais, kas strādā algotu darbu – robežsardze deva iespēju uzturēt ģimeni. Tagad jau esmu vectētiņš.  Esmu savā vietā. Tiem, kuriem bērnībā patīk mašīnas un skrūves, izvēlas citas profesijas.  Man palika mapes, kuras liku portfelītī. Zināmā mērā turpinu to darīt arī tagad. Kādreiz bija padomā aizbraukt un meklēt laimi pasaulē, kā pasakās. Ja ir ģimene, tas nav tik vienkārši. Tagad saprotu, ka esmu vinnētājs, paliekot savā dzimtajā pusē. Man un sievai blakus ir vecāki. Viņi vienmēr mums sniedza atbalstu bērnu audzināšanā.
Gandrīz 90% Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes darbinieku ir vietējie iedzīvotāji.  Vairāk par Viļaku un tās ļaudīm žurnāla A12 jaunākajā numurā!

krasainais_logo