Latgolys aiļu i prozys skreine

Producentu grupa “Lietišķā Latgale” valsts simtgadi piedāvā sagaidīt un pavadīt kopā ar latgaliešu dzejniekiem un literātiem, ielūkojoties īpašā virtuālā “Latgolys aiļu i prozys skreinē” jeb Latgales dzejas un prozas pūra lādē. Tajā šobrīd pieejami vairāk kā 100 latgaliešu dzejas un prozas darbi.

Kopumā 15 dažādu paaudžu latgaliešu dzejnieki un literāti “Latgolys aiļu i prozys skreinē” ielasījuši vairākus savus darbus, kas nu ikvienam dzejas cienītājam pieejami, noklausoties sev ērtā laikā internetā. Te īpaši jāuzsver, ka visi darbi tiek skaitīti latgaliski, tāpat vairāki no piedāvātajiem ir jaunlasījumi jeb iepriekš nekur nepublicēti darbi.

Producentu grupa “Lietišķā Latgale” ar šo projektu vēlās pievērst uzmanību latgaliešu valodai, latgaliešu dzejai un prozai, to popularizējot arī multimediālā formā. “Latgolys aiļu i prozys skreinē” ikviens dzejas cienītājs varēs savu iecienīto literātu ieraudzīt vaigā, un ieklausīties arī, kā literārais darbs skan paša autora balsī, tempā un interpretācijā.

Pašu autoru skaitītās latgaliskās dzejas rindas un prozas tekstus jebkurš interesents turpmāk varēs atrast ielūkojoties producentu grupas “Lietišķā Latgale” youtube.com vai facebook.com kanālos.