Izremontēta Krāslavas Sv. Aleksandra Ņevska pareizticīgo baznīca

Inga Čekša Ratniece
,,Krāslavas Sv.Aleksandra Ņevska pareizticīgo baznīca ir pārvērtusies līdz nepazīšanai’’, informē projekta vadītāja Tatjana Kozačuka. Ar Viņa Eminences Augstisvētītā Daugavpils un Rēzeknes Bīskapa Aleksandra svētību remontdarbi baznīcā sākas aprīlī un, neskatoties uz daudzajiem neparedzētajiem šķēršļiem, ir veiksmīgi pabeigti. Tagad Krāslavas Sv.Aleksandra Ņevska pareizticīgo baznīca ir viena no skaistākajām pareizticīgo baznīcām ne vien Latgalē, bet visā Latvijā.

DSC_3923

Baznīcas vecie satrupējušie logi tika nomainīti uz jaunajiem koka logiem, kas pēc izskata ir analogi iepriekšējiem. Tāpat arī vecās, avārijas stāvoklī esošas durvis – uz jaunām ozola koka durvīm. Tā kā Krāslavas Sv. Aleksandra Ņevska pareizticīgo baznīca atrodas Krāslavas vēsturiskajā centrā, bet dievnama logi un durvis ir neatņemama fasādes sastāvdaļa, fasāde ar jaunajiem logiem un durvīm ir saskaņota Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijā. Stāsta projekta vadītāja Tatjana Kozačuka.

Tāpat veikti baznīcas iekšējie remontdarbi: atjaunota elektroinstalācija, nomainīta grīda, izremontēti griesti un sienas. Bet papildus projekta līdzekļiem par baznīcas ziedojumiem renovēts ikonostass, kas izceļ baznīcas skaistumu un krāšņumu.

krasainais_logo