Folkloras kopai ,,Rīkšova’’ – 15

Inga Čekša Ratniece, Foto: www.kulturaskarte.lv
2002.gada 8.jūnijā Ludzas novada Ņukšu pagastā tika nodibināta folkloras kopa „Rīkšova”. Kā vēsta Kulturaskarte.lv, kopas mērķis ir apzināt Latgales novada folkloras vērtības un radīt interesi par to saglabāšanu un tālāk nodošanu, līdztekus iepazīt un saglabāt latviešu tautas garīgās vērtības, dzīves gudrību un tradīcijas. Kolektīvā darbojas trīs paaudzes: vīrieši, sievietes un arī bērni, kopumā tajā esot vairāk nekā 10 dalībniekiem. Kopas dibinātāja un vadītāja ir Ilona Poikāne.
Kā liecina pieejamā informācija, folkloras kopai ,,Rīkšova’’ šo gadu laikā ir izveidojušās savas tradīcijas un gūti sasniegumi. 2003., 2006. un 2012.gadā tā piedalījās festivālā Baltica, kas norisinājās Latvijā, bet 2007.gadā – Igaunijā.

Pērn folkloras kopa priecēja Lielajā Latgaļu tirgū Ludzas pilskalnā, „Novadu dienās 2016” Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, Starpnovadu tautas mūzikas festivālā „Gorūza – 2016” Ludzā, kā arī Ludzas novada festivālā „Bīzī svātki”.
Rītdien, atzīmējot savu 15.dzimšanas dienu, folkloras kopa ,,Rīkšova’’ aicina uz jubilejas vakarēšanu Ņukšu Tautas namā.
Jāpiebilst, ka Ņukšu pagasts atrodas Ludzas novada dienvidos, robežojoties ar novada Isnaudas, Pildas un Pureņu pagastiem, arī Rēzeknes novada Stoļerovas un Kaunatas pagastiem. Pagasts ir bagāts ar ezeriem. Tā lepnumi ir Pildas ezers, Lielais Zurzu ezers, Mazais Zurzu ezers, Opolais Snidzins, Sleinovas ezers, Bečeru ezers un daudziem mazie ezeri.

krasainais_logo