Daugavpils novadā sāk trūkt pedagogu

Inga Čekša-Ratniece
Jauno mācību gadu Daugavpils novadā uzsāks ap 1400 skolēniem. Pirmais skolas gads tas būs 110 pirmklasniekiem. ,,Šis vēl ir krituma gads,’’ norāda Daugavpils novada Izglītības pārvaldes vadītāja Janita Zarakovska, jo, kā apliecina statistika par pirmsskolas bērniem, no nākamā mācību gada gaidāms pieaugums.  Kopumā Daugavpils novadā šogad būs par 45 skolēniem mazāk nekā aizvadītajā gadā.
Daugavpils novada Izglītības pārvaldes vadītāja Janita Zarakovska žurnālam A12 stāsta, ka jaunais mācību gads īpašs būs 2 izglītības iestādēm. Pilnībā ir izremontēta Vaboles vidusskola, pašvaldībai ieguldot 640 tūkstošus eiro. Renovēta ir arī skolas sporta zāle, kas bija avārijas situācijā. Izglītības iestādē mācās 110 skolēni, no tiem 12 būs pirmklasnieki. Pārmaiņas ir arī Randenes pamatskolā, kur remontdarbos ieguldīti ap 120 tūkstošiem eiro. Pirmās skolas gaitas uzsāks 10 bērni. Šajā skolā izglītojamo pieaugums vērojams tieši sākumskolas klasēs. Jaunajā mācību gadā darbu turpinās arī Nīcgales sākumskola, atspēkojot baumas par tās slēgšanu.

Kā atzīst Janita Zarakovska, problēmas sāk sagādāt pedagogu trūkums, kas saistīts ar jauniešu nevēlēšanos būt par skolotāju. Sarucis ir absolventu skaits Daugavpils Universitātē. Piemēram, pašlaik vakances ir Biķernieku pamatskolā (pirmsskolas izglītības skolotājs), Randenes pamatskolā (vēstures un sociālo zinību skolotājs), Zemgales vidusskolā (latviešu valodas skolotājs un sporta skolotājs). Logopēds tiek gaidīts Silenes, Randenes un Naujenes pamatskolās.

krasainais_logo