Baznīcu nakts Latvijas pierobežā

Šovakar Latvijā notiks Baznīcu nakts.  To apmeklēt  aicina arī Viļakas evaņģēliski luteriskā baznīca, Šķilbēnu Romas katoļu baznīca un Viļakas Romas katoļu baznīca.
Viļakas Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcā tai veltīti pasākumi sāksies jau plkst.17.50 ar baznīcas zvanu skaņām. Turpinājumā garīgās mūzikas koncerts „Eņģeļa balss skanējums” vietējā talantīgās dziedātājas Viktorijas Agneses Vancānes un viņas draudzenes Anastasijas Jevstigņejevas izpildījumā.
Pēc Svētās Mises un lūgšanām baznīca piedāvās arī izzinošās ekskursijas „Septiņas pēdas zem zemes”, „Iepazīstot debesis uz zemes”, „Uz mākoņa maliņas”.  Pēdējā ekskursija paredz kāpšanu baznīcas tornī, kas ir 40 m augsts. Bet radošās darbnīcas aicinās bērnus zīmēt un krāsot, no bumbiņām veidot rožukroņus lūgšanām, būs arī sporta aktivitātes.
Pasākumu kulminācija –  dvēseles koncerts „Mūzikas skaņu pieskāriens dvēselei”  cēsinieku Ievas un Aivara Lapšānu izpildījumā.
Draudzes prāvests Guntars Skutels atzīst, ka Baznīcu nakts ir viens no jaukākajiem pasākumiem Latvijā. ,,Saliedē pašu daudzi. Tas atver baznīcu durvis un ielaiž tos, kuri uz dievnamiem netiek tik bieži’’, tā saka prāvests.
Baznīcu nakts Viļakas Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcā noslēgsies ar meditācijām pusnaktī, taču, ja apmeklētājiem būs vēlme palikt ilgāk, baznīcas durvis būs atvērtas.

Projektu  ,,Latgales ceļš žurnālā A12’’ atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogramma ,,Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā Latgales plānošanas reģionā’’