A12 2/2017

Jaunais žurnāls A12 ir veltīts Latvijas Simtgades svētkiem. Šopavasar sākam Latvijas Simtgades svinības, jo pirms simts gadiem Latgales vēsturiskajā kongresā, Rēzeknē, 27. aprīlī pēc vecā kalendāra aktīvākā sabiedrības daļa lēma Latgalei vienoties ar pārējiem Latvijas novadiem. Šajā numurā aicinām izprast Latgales kongresa vēsturisko nozīmi, “nepareizo”un “pareizo” latviešu uzskatus, revolucionārās idejas, kā veidojās pamats baltiešu un latgalisko latviešu vienotībai. Visdziļāk kongresa peripetijas ir pētījis vēsturnieks un latgaliešu datu bāzes veidotājs Henriks Soms.

Jubilejas numurā ērģelniece un pedagoģe Bernadeta Everse. Bernadeta par savām izvēlēm un to, ka pasaulē tagad tā harmonizācija attīstās citā virzienā – uz tādu vienkāršību un lakonismu. Enerģiskā Urku ģimene par tendenci jauniem cilvēkiem doties dzīvot uz laukiem un par iespējām to īstenot.

Un vēl žurnāls apskata vērtīgo Austrumlatvijas izstāžu zālēs, atrodot tukšuma, klusuma un gleznošanas prieka formas un senču meklējumiem Puncuļu ciemos.

Jaunais A12 jau abonentu kastītēs un tirdzniecībā.