Starptautiskā Miera skrējiena dalībnieki šķērso Latvijas Austrumu robežu

Šogad Miera skrējiens šķērsos Latgali – vietu, kur pirms 100 gadiem notika Latgales 1.kongress un Latgale oficiāli izteica savu vēlēšanos būt vienota valsts kopā ar Vidzemi un Kurzemi.
Latvija šajā starptautiskajā labas gribas akcijā piedalās posmā Krievija – Latvija – Baltkrievija.
Šodien skrējiena dalībnieki Latvijā ieradīsies no Krievijas, šķērsojot Latvijas – Krievijas robežu Ludzas pārvaldes Grebņevas robežkontroles punktā. Tālāk viesosies Kārsavā, Ludzā, Rēzeknē, Maltā, Aglonā un Krāslavā. 1.jūlijā, atstājot Latviju, viņi šķērsos Latvijas – Baltkrievijas robežu Patarniekos.
Miera skrējiena miera lāpa pirmoreiz tika iedegta pirms 30 gadiem – 1987.gada 27.aprīlī – pie ANO mītnes Ņujorkā. To iededza šī skrējiena idejas autors, Gandija miera prēmijas un UNESCO Miera balvas laureāts filosofs, sportists, mūziķis un mākslinieks Šri Činmojs. Šo 30 gadu laikā lāpa ir apceļojusi visus kontinentus, pacēlusies pasaules augstākā kalna virsotnē un pat pabijusi kosmosā.
Latvijā Miera skrējiens pirmoreiz viesojās 1993.gadā. Kopš tā laika mūsu valsts šajā labas gribas akcijā ir piedalījusies jau vairāk kā desmit reizes, izskrienot cauri daudziem novadiem un viesojoties visās lielākajās Latvijas pilsētās.
Kā norāda Miera skrējiena organizatori, šis skrējiens ir apliecinājums, ka mēs vēlamies dzīvot saskaņā un mierā ar kaimiņu zemēm. Esam un gribam būt stipri savā suverenitātē un vienoti ar citām zemēm un nācijām kopīgajā sapnī par vienotu un mierpilnu pasauli.
Jāteic, ka Miera skrējiena dalībniekiem var pievienoties ikviens Latvijas teritorijā, tā izrādot savu atbalstu mieram pasaulē.

krasainais_logo