Sestdienās Skrudalienas bibliotēkā radošās dienas skolēniem

Ikvienā vietā, arī pierobežā, izvēli, kādā valodā lasīt grāmatas un presi, nosaka piederība tautībai. Krievu valodā žurnālus un avīzes vairāk lasa pensijas vecuma cilvēki. Tāpēc tiek abonēta Krievijas prese, arī pārsvarā iepirktas krievu valodā lasāmās grāmatas – detektīvi, par mīlestību un ģimenes attiecībām, bērnu audzināšanu.

Lasītāju skaits ap 120. ,,Latviešu valodā grāmatas mums uzdāvina izdevniecības. Bērniem arī iepērkam latviešu valodā, jo tas palīdz mācīties. Pieaugušie gandrīz latviešu valodā nelasa. Daži pat nerunā un nesaprot. Laikam arī vajadzība nav liela. Ja vajag noformēt kādu dokumentu, nāk un prasa iztulkot. Jaunie gan jau iemācījušies,’’ stāsta Skrudalienas bibliotēkas vadītāja Eleonora Griškjāne. Viņa uzskata, ka skolā bērni var iemācīties latviešu valodu. Agrāk bija bezmaksas kanāli latviešu valodā. Bērni skatījās multfilmas un programmas, vairāk zināja valodu, labāk runāja.

Tā kā jau gadu Daugavpils novada Skrudalienā vairs nav skolas, Skrudalienas bibliotēku bērni pārsvarā apmeklē sestdienās. Tad arī bibliotekāre rīko viņiem radošās darbnīcas. Tā Mātes dienai kopā darināja māmiņām dāvanas. Arī to laikā tiek mēģināts vairāk runāt latviski.

Projektu  ,,Latgales ceļš žurnālā A12’’ atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogramma ,,Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā Latgales plānošanas reģionā’’