Pierobežā rīko pirmo Starptautisko folkloras deju festivālu ,,Lipa kust’’

No 22. līdz 26. augustam Ziemeļlatgalē notiks pirmais Starptautiskais folkloras deju festivāls ,,Lipa kust”, kurā piedalīsies folkloras kopas no Latvijas, Lietuvas, Rumānijas un Slovākijas, danču vakaros, meistarklasēs un koncertos parādot Eiropas tradicionālo deju daudzveidību – informē biedrības ,,Upītes jauniešu folkloras kopa” vadītājs un viens no festivāla organizatoriem Andris Slišāns. Koncerti, meistarklases un danču vakari notiks vairākās vietās: Balkanu dabas parkā, Upītē, Baltinavā, Rekovā un Medņevā. Starptautiskais folkloras festivāls šogad būs arī daļa no tradicionālajiem Upītes ciema svētkiem ,,Svātki Upītie”.
Festivāla mērķis ir popularizēt tradicionālās dejas un to dažādību, aicināt interesēties par vietējo un citu valstu folkloru, kā arī tradicionālās kultūras norisēs arvien vairāk iesaistīt vietējo sabiedrību.
Ideja par festivāla rīkošanu pieder folkoras kopas ,,Upīte” vadītājiem Andrim Slišānam un Ligitai Spridzānei. Kā atzīst rīkotāji, iedvesma, ka tas būs tieši festivāls, nākusi 2016.gada vasarā pēc piedzīvotā folkloras festivāla Rumānijā, kas bijis citādāks, nekā ierasts Latvijā.
Starptautisks folkloras festivāls Upītē turpmāk varētu notikt katru otro gadu. Jāpiebilst, Viļakas novada Šķilbēnu pagasta Upītes ciems, kurš atrodas 3 km attālumā no Krievijas robežas, ir īpaši latgaliska vieta. Tieši te dejo visvecākās tautas dejas Latvijā. Par saglabāto mantojumu jāpateicas folkloristam, kultūras un sabiedriskajam darbiniekam Antonam Slišānam. Arī deja ,,Lipa kust’’ ir no Upītes.

krasainais_logo