Pierobežā notiek pirmie Veselības svētki

,,Esi aktīvs un būsi vesels!’’ – šāds moto ir pirmajiem Veselības svētkiem, kuri šodien sākās Krāslavā. Pasākumu ievada fotoizstādes ,,Veselā miesā vesels gars” atklāšana, kur apskatāmi konkursam iesūtītie krāslaviešu fotomirkļi. Savukārt lekcijā ,,Kā viegli būtiski uzlabot veselību?” ārste Ludmila Stavro – Freiberga aicinās domāt par veselīgu dzīvesveidu, sirds, asinsvadu un onkoloģijas slimību profilaksi.
Interaktīvajā meistarklasē  ,,Pašu gatavotas ārstnieciskās ziedes” zemnieku saimniecība ,,Kurmīši” iepazīstinās ar zāļu tējām veselīgai ikdienai un aicinās pagatavot sev piemērotu ziedi no ārstniecības augiem. Kā norāda ,,Kurmīšu’’ saimnieks Ivars Geiba, jau izsenis cilvēks ir zinājis, kā pļavās saplūktās un dārzos audzētās zālītes ir palīdzējušas uzlabot veselību un lieti noder profilaksei. Nekad savu popularitāti nav zaudējuši liepu ziedi, kumelītes, asinszāle.

Veselības svētkos gaidāmas arī sportiskas meistarklases: atveseļošanās un psiholoģiskais treniņš, ķermeņa pašizziņa.
Bet rītdien visas dienas garumā būs iespēja apmeklēt Krāslavas pilsētas svētku ietvaros rīkotās aktivitātes veselīga dzīvesveida piekritējiem –  nūjotāju pārgājiens, velotūre, Ghetto Games, futbola un volejbola sacensības.

krasainais_logo