Par Ludzu stāsta fotoalbumi

Ludza savā 840.dzimšanas dienā ieguva divus jaunus fotoalbumus. Senā Ludza fotogrāfijās satiekas ar mūsdienu pilsētu fotoalbumā ,,Ludzas ielu portreti’’, kuru izstrādāja Ludzas Novadpētniecības muzejs. Albumā izvietotas fotogrāfijas no muzeja krājumiem, šodienas pilsēta vērojama Jurija un Jūlijas Supovas fotogrāfijās. Tās papildina saistoši apraksti, kurus veidoja Milāna Bule, Valērijs Dzevaltovskis, Rita Kučāne, Aina Loseviča, Iveta Matvejenko, Aija Zīmele.

IMG_5231

Savukārt fotoalbums „Ludza gadalaikos” ir poētisks, atainojot Ludzas ainavas visos četros gadalaikos, pilsētas kultūras dzīvi. Fotogrāfiju autori ir Aleksandrs Dukšts un Ludmila Korzunova. Ludzānietis Aleksandrs Dukšts ir pazīstams fotogrāfs, viņa darbi izmantoti arī citos izdevumos. Ludmila Korzunova ir dzimusi Ludzā, 1964. gadā pabeigusi Ludzas vidusskolu, dzīvo Rīgā, taču joprojām mīl savu dzimto pilsētu. Jāpiebilst, ka grāmatas ideja pieder tieši Ludmilai Korzunovai. Fotogrāfijas papildina dzeja par Ludzu – J.Arbuzovas, V.Borovika, B.Martuževas, A.Rancānes, J.Tabūnes, V.Urtānes, A.Vējāna, A.Vilnes dzejas rindas. Kā norāda Ludzas novada domes sabiedrisko attiecību vadītāja Svetlana Rimša, ja fotoalbums ,,Ludzas ielu portreti’’ ir izzinošs materiāls, arī ar vēsturiskām fotogrāfijām, tad „Ludza gadalaikos” – emociju un sajūtu piepildīts, kas ļauj cilvēkam sajust Ludzu.

Abas grāmatas ir reprezentācijas materiāls par Ludzu, lieliska dāvana viesiem un interesants izziņas avots ludzāniešiem. Tās ir pieejamas Ludzas pilsētas galvenajā bibliotēkā.

krasainais_logo