Ludza un tās iedzīvotāji gleznās

Jau 4 reizi Ludza pulcina māksliniekus no tuvākām un attālākām vietām uz starptautisko plenēru ,,Lūdzu uz Ludzu”. Nedēļas garumā gleznotāji ir sastopami pilsētās ielās, ar otas, krāsu palīdzību uz molbertiem iemūžinot Ludzas ieliņas, ēkas, pilsētai piemītošo daiļumu un iedzīvotāju portretus. Plenērā piedalās mākslinieki no Polijas –  Matuss Krasons un Rišards Kukabs, Lietuvas – Irina Amosova Novikova, Andrejs Denisenko un Vera Civenkova, kā arī Latgales –  Osvalds Zvejsalnieks, Vladimirs Serkovs, Vjačeslavs Fomins, Iveta Ladusāne, Inese Kaziniece, Andris Misāns, Gunita Zālīte Misāne un  Irina Martjukova.

Ludzas Novadpētniecības muzeja direktore Milāna Bule plenēru vērtē, kā iespēju starptautiskā mērogā popularizēt Latgali un tās māksliniecisko vidi, jo katrā plenērā ir arī kaimiņvalstu gleznotāji. Šoreiz plenēra jauninājums – 3 darbos redzami ludzāniešu portreti. Darbu autors ir Latgales mākslinieks, asoc.profesors Vjačeslavs Fomins.

ludza1

Portreti un plenēra pārējie darbi ir apskatāmi Ludzas Novadpētniecības muzejā visa augusta mēneša garumā.

ludza2

Jāpiebilst, ka Ludzā pirmais rīkotais plenērs notika tieši pirms 10 gadiem, iedibinot šo tradīciju, kura aizvien vairāk pēdējo gadu laikā ir aizrāvusi Latgales pilsētas. Plenēri notiek jau arī pagastos, apliecinot, ka reģionā ir aktīvi mākslinieki un tos labprāt apmeklē arī gleznotāji no citām valstīm.

krasainais_logo