Latgales amatnieki jau tradicionāli piedalās starptautiskajā festivālā ,,Slavjanskij bazar” Vitebskā

Biedrības ,,Ludzas amatnieki” dalībnieki un Ludzas Tautas nama folkloras kopa ,,Dzeipori’’ 15 cilvēku sastāvā ir devusies uz Austrumeiropā plašāko XXVI starptautisko festivālu ,,Slavjanskij bazar” Vitebskā.

Ludzas amatnieki festivāla apmeklētājus iepazīstina ar kalēja, podnieka, audēju prasmēm, arī piedāvā Latgalē tapušos amatnieku darbus un izbaudīt kulināro mantojumu. Folkloras kopa uzstāsies ar latgaliešu tautasdziesmām un rotaļām amatnieku tirgū un  koncertprogrammā.

Starptautiskā festivāla  ,,Slavjanskij bazar” amatnieku un mākslas gadatirgū savu produkciju piedāvā vairāk nekā tūkstotis uzņēmumu un tautas meistaru, arī mākslinieku. Festivāls notiek katru gadu. Šogad tas risinās no 10.līdz 19.jūlijam.

,,Tā ir viena no iespējām, kā popularizēt savu kultūras mantojumu starptautiskā mērogā, lai pasaule uzzinātu par Latgales amatniecību un paaudzēs pārņemto ēdienu gatavošanu. Interese ir ne vien no baltkrievu puses. Tajās dienās Vitebsku apmeklē daudz tūristu, kuri ir sajūsmā par mūsu piedāvājumu’’ – tā Ludzas amatnieki.

krasainais_logo