Ilgstoša lietus rezultātā Latgalē plūdi

Inga čekša Ratniece, Foto: Māris Justs
Ceturtdien no rīta Latvijas austrumu rajonos turpināsies ilgstošs lietus, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija. Centrs izplatījis oranžo brīdinājumu, kas nozīmē, ka laikapstākļi var kļūt bīstami.
Latvijas austrumu rajonos nokrišņu daudzums sasniegs 50 milimetrus, kas atbilst ļoti stipram lietum. Vietām Latgalē applūdušas zemākās teritorijas, arī māju pagalmi un pagrabi. Baltinavas un Kārsavas novados applūst dārzi un labības lauki, kas var nodarīt lielu kaitējumu zemniekiem. Lietavas Rēzeknē sākās vēlā trešdienas rītā, bet visintensīvāk lija ceturtdienas naktī un agrā rītā.
Ūdens līmenis vairākās upēs paaugstinās. Applūdušas palienes, gaidāma plašāku teritoriju applūšana. Stiprs lietus skāris visu Latgali, lielu daļu Sēlijas un Vidzemes austrumu novadus, mazāk stipri lijis Vidzemes centrālajā daļā.

Pārplūšana draud galvenokārt Latgales upēm, kā arī Aiviekstei un tās pietekām Vidzemē. Daugavā nav gaidāms īpaši augsts ūdens līmenis, jo Daugavas baseina augšdaļā Baltkrievijā un Krievijā lijis krietni mazāk. Plūdus veicina arī iepriekšējās lietavas, kas Austrumlatviju skāra 19.-21.augustā.
Tāpat kā citviet Latvijā, arī valsts austrumos pūš brāzmains ziemeļrietumu vējš – tā ātrums brāzmās sasniedzis 12-16 metru sekundē. Dienas gaitā vējš nedaudz pierims.

 IMG-20170824-WA0005

krasainais_logo