Dvēseles nospiedumu glabātājs

Sandra Ūdre, Fotogrāfs Māris Justs

Pēc Vecās Derības Radīšanas grāmatas, ēģiptiešu verdzībā nonākušais Jāzeps izskaidroja faraonam sapņus par septiņiem treknajiem un nākamajiem septiņiem bada gadiem, un ieteica pareizu rīcību (Rad 41: 29 – 36). Nedzīvojam tajos laikos, tomēr šo atvērumu varonim ar populāro Bībeles personāžu zināma līdzība ir. Viļakas novada Susāju pagasta kultūrvēstures muzeja “Vēršukalns” vadītājs Aldis Pušpurs tic Dieva atklāsmēm dzīvē, kas ļauj viņam izpausties pareizajā vietā un veidā. Treknākos laikos celtā muzeja drēbju klēts piepildīta ar mantu, kas glabā Susāju pagasta cilvēku dvēseles nospiedumus. Muzejā cep maizi un asinsdesas, vāra zupas, dzied psalmus.

“Itālieši un spāņi brīnījušies, ka mirtes istabā podos aug. Pie šiem – tīrumā. Tad es viņiem stāstu par mūsu tradīciju, izmantot mirtes līgavas vainadziņā, arī pušķot zārku. Te brīnās mūsu pavisam tuvie kaimiņi lietuvieši, viņi izmanto rūtu.”

Pilna intervija ar Aldi Pušpuru žurnālā A12 Nr. 1/2017

Lai lasītu šo rakstu, Jums jābūt drukātā žurnāla A12 abonentam.
Ja vēl neesat A12 abonents, aicinām abonēt Latvijas pastā vai zvanot uz A12 redakciju  pa tālr.28696254 (abonēt uz ārvalstīm iespējams tikai zvanot uz redakciju). Abonējot  žurnālu, saņemsiet to katru otro mēnesi savā pastkastītē.