Dagdas skolēni centīgi iegūst velotiesības

Vasaras brīvdienas Dagdas skolēni izmanto arī lietderīgi, apmeklējot velotiesību apmācības, kuras rīko Dagdas novada Jauniešu iniciatīvu centrs. Šo iespēju centrs piedāvā jau piecus gadus. Tā kā Dagdā bērni aktīvi pārvietojas ar velosipēdiem, tad velotiesības bērniem no 10 gadu vecuma jau kļuvušas var ierastu lietu. ,,Apgūtās zināšanas bērniem paliek atmiņā un zemapziņā. Viņi ir daudz drošāki uz ceļa, arī vecākiem ir mierīgāks prāts,’’ atzīst Dagdas novada Jauniešu iniciatīvu centra vadītāja Aina Odiņeca. Bērniem ir gandarījums par savām pirmajā tiesībām, arī nodarbības viņi uztver ļoti nopietni.

Šīs vasaras nodarbības Dagdas novada Jauniešu iniciatīvu centrā sāksies jau rītdien, 20.jūnijā. Tās uzsāks 25 bērni vecumā no 10 gadiem. Viņi skolotāja vadībā un ar brīvprātīgo jauniešu, kuriem jau ir šādas tiesības, dažam arī autovadītāja tiesības, atbalstu gūs zināšanas, izmantojot datorprogrammu. Pēc 3 nedēļām viņi dosies uz Krāslavas CSDD, lai nokārtotu eksāmenu un iegūtu savas pirmās tiesības.

Tā kā pierobežā ir izveidoti jauni velomaršruti, tad vairāki no jaunajiem velobraucējiem kopā ar ģimeni jau tos plāno izbraukt.

SAM_1182SAM_0130SAM_2633

krasainais_logo