Balva par atgriešanos

Inga Čekša Ratniece
Foto: Jānis Raitums, personiskais arhīvs
Esmu pārliecināta, ka šādu cilvēku nav daudz, jo tikai retais to grib un var. Kristaps Rikāns atstāja stabilu darbu un karjeru Amerikā, lai Latvijā atvērtu jaunu uzņēmumu. Viņš tiek uzskatīts par pasaules līmeņa uzņēmuma vadītāju Rīgā, ar latgalietim raksturīgo centību, spītību un mērķtiecību.

“Ja, atgriezies Latvijā, strādā kā Anglijā, tu vari dzīvot daudz labāk, jo nopelnīsi pietiekami.”

Arī viņa pārliecība, ka nekas nenotiks pats no sevis, ir palīdzējusi pieveikt aizvien jaunus izaicinājumus. Mani vienmēr interesējušas dzimtas saknes. Jau bērnībā, arī pirms dažiem gadiem mēģināju parakties. Es esmu latgalietis vairākās paaudzēs.
Mans vectētiņš, vecvectētiņš un vecvecvectētiņš ir no Latgales. Dzimtās mājas „Alejas“ atrodas Rēzeknes novada Gaigalavas pagasta Vecstrūžānos, no kurienes sākas un nāk mana dzimta. Mājas nav saglabājušās, ir tikai zeme. Varbūt kādreiz būs jāatjauno. No mammas puses esmu zemgalietis, taču manī rit latgaliešu asinis.

Pilna intervija žurnālā A12 Nr. 3/2017

Lai lasītu šo rakstu, Jums jābūt drukātā žurnāla A12 abonentam.
Ja vēl neesat A12 abonents, aicinām abonēt Latvijas pastā vai zvanot uz A12 redakciju  pa tālr.28696254 (abonēt uz ārvalstīm iespējams tikai zvanot uz redakciju). Abonējot  žurnālu, saņemsiet to katru otro mēnesi savā pastkastītē.