Arī Austrumu pierobežas ģimenes ārsti pievienojas protesta akcijai

,,Esam dzirdējuši par ģimenes ārstu streiku. Atbalstam savus dakterus. Uz kurieni doties, ja šajās dienās būs vajadzīga palīdzība? Laikam jau uz ģimenes ārsta prakses vietu. Varbūt būs medmāsa. Vismaz informācija pie durvīm..’’ Tāda pārsvarā ir aptaujāto vietējo iedzīvotāju atbilde.  Jau kopš vakardienas plkst.12.00 Latvijas ģimenes ārstu asociācija ir pieteikusi protesta akciju – streiku. Daudzviet Latvijā nav pieejami valsts apmaksātie ģimenes ārstu pakalpojumi. Protesta akcijā piedalās daudzi pierobežas ģimenes ārsti.

Streiko vairāki Dagdas novadā strādājošie ģimenes ārsti. Viļakas ģimenes ārstu streika laikā, tiem pacientiem, kuriem nav sasniedzams savs ģimenes ārsts vai ārsta palīgs, ir iespēja griezties pēc palīdzības: Balvu slimnīcas uzņemšanas nodaļā vai Gulbenes steidzamās medicīniskās palīdzības punktā.

Arī Krāslavas, Daugavpils un Ludzas novadu iedzīvotāji, izmantojot pašvaldību interneta portālus, tiek aicināti pirms ģimenes ārsta apmeklējuma sazināties ar ģimenes ārsta praksi par pacientu pieņemšanu. Akūtos gadījumos, kā, piemēram, traumu, hronisku slimību paasinājuma un citos gadījumos, norādīts, ka medicīnisko palīdzību iedzīvotājiem sniegs steidzamās medicīniskās palīdzības punktos un slimnīcu uzņemšanas nodaļās. Ja tiek plānots patstāvīgi doties uz slimnīcas uzņemšanas nodaļu, pirms došanās ieteicams ar slimnīcu sazināties par palīdzības saņemšanas iespējām atbilstoši pacienta veselības stāvoklim. Dzīvībai kritiskos gadījumos jāzvana Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam – 113.

krasainais_logo