Annas vārds ir populārs Latgalē

Inga Čekša-Ratniece
Kā liecina, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Iedzīvotāju reģistra statistika, šajā nedēļā no kalendārā iekļautajiem sieviešu personvārdiem vispopulārākais vārds ir Anna. Latvijā dzīvo 25 146 Annas. Šogad senais vārds ir dots 98 jaundzimušajiem.  Tā kā Latvijā liela daļa cilvēku uz dzīvi ir apmetusies Rīgā un Pierīgā, tad loģiski, ka tur dzīvo vairāk nekā 11 tūkstoši Annu. Taču, salīdzinot ar pārējām pilsētām un novadiem, vislielākais skaits Annu ir Daugavpilī – 1396.
Anna latviešiem ir sens vārds, taču savu popularitāti nav zaudējis nevienos laikos. Tas ir arī starptautisks vārds: grieķu izcelsmes sievietes vārds, cēlies no vārda Hanna. Zinātāji teic, ka Annas esot īsts dārgums vīrietim. Viņas ir gan aizrautīgas un vērienīgas, gan pavēlnieciskas.

Latgalē jau izveidojusies tradīcija – Annas dienas svinēšana. Piemēram, Dagdas novadā Annas diena šogad tiks svinēta 4 dienu garumā. Jau šodien svinības ievadīs novada jauniešu sporta diena. Nedēļas nogalē paredzētas ne tikai sporta aktivitātes, bet arī amatnieku tirdziņi un radošās darbnīcas, koncerti visu vecumu apmeklētājiem.
Ticējumi vēsta, ka Annas ir saimnieču diena. Šajā dienā varēja sākt ēst jauno rudzu maizi un kartupeļus. Ja Annas dienā nelīst, tad rudenī būs daudz riekstu.

krasainais_logo