Latgalē jau trešo reizi pasniegs sudraba pakavsaktu izcilākajiem skolotājiem

Vēl tikai līdz 12.septembrim Latgales reģiona pedagogus ir iespēja pieteikt Nikodema Rancāna konkursam izcilākajiem reģiona skolotājiem. Balva – sudraba pakavsakta – šogad septembra nogalē Viļānos, sagaidot Latvijas simtgadi, tiks pasniegta jau trešo reizi, tādējādi turpinot tradīciju novērtēt skolotāja profesiju un akcentējot pedagogu ieguldījumu latviskās un latgaliskās kultūras un tradīciju ieaudzināšanā jaunajā paaudzē.
Sākoties jaunajam mācību gadam noteikti prātā nāk notikumiem bagātais iepriekšējais gads skolā vai augstskolā. Tas noteikti bijis pilns dažādiem notikumiem, konkursiem, projektiem un sasniegumiem, tāpēc aicinām skolu vadību, skolēnus un vecākus atcerēties un izvēlēties, kurš no tiem bijis bērniem nozīmīgākais, un kurš pedagogs neskatoties uz gaidāmajām reformām ir spējis pārsteigt ar savu veikumu kā skolēnus, tā kolēģus.
Balva izcilākajiem Latgales pedagogiem iedibināta par godu Latgales pirmajam atmodas darbiniekam, Romas katoļu garīdzniekam un izcilam pedagogam Nikodemam Rancānam (1870-1933). Konkursu pirms trīs gadiem iedibinājusi Latgaliešu kultūras biedrība, tā rīkošanu Latvijas simtgades programmā atbalsta arī Kultūras ministrija, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija un Latgales pašvaldības.
Šogad konkursam skolotājus var pieteikt četrās nominācijās:
  • par latgaliešu valodas, kultūrvēstures, novadmācības popularizēšanu un ieviešanu mācību vai studiju vidē;
  • par inovatīvu metodikas lietojumu apmācību procesā;
  • par mūsdienīgu un radošu pieeju skolēnu darba tikuma audzināšanā un amatu apmācībā;
  • par veiksmīgu pedagoga debiju (pedagogi, kuru darba stāžs nepārsniedz trīs gadus).
Pretendentus balvai var pieteikt skola un augstākās izglītības iestādes, skolēnu un studējošo pašpārvaldes, vecāku komiteju pārstāvji, biedrības un NVO. Noslēguma pasākums un Nikodema Rancāna gada balvas pasniegšanas ceremonija plānota šogad 24.septembrī Viļānos.
Savu izcilāko Latgales pedagogu pieteikt var vēl tikai līdz 12.septembrim, pieteikuma anketu sūtot uz ilga.suplinska@rta.lv
Izcilākajiem pedagogiem tiks pasniegta īpaša balva – sudraba pakavsakta, ko speciāli šim pasākumam izgatavojis rotkalis Rihards Ciblis no Rēzeknes novada Maltas pagasta.
Plašāku informāciju, konkursa nolikumu un pieteikuma anketu meklē Latgaliešu kultūras biedrības mājas lapā latgalisubidreiba.mozello.lv/notikumi/nrancana-gada-balva/
Fotogrāfija no iepriekšējās Nikodema Rancāna gada balvas pasniegšanas ceremonijas.