Labdien, žurnāla A12 mājas lapas apmeklētāji un lasītāji!

Radošās izpausmes, pozitīva pieredze un stāsti dara mūs laimīgus. Iedvesmojoši izpausties – tāds ir žurnāla radīšanas stāsts, kurš sākās 2012. gadā Rēzeknes Biznesa inkubatora ideju mājā. Tagad tas turpinās jau 25 žurnāla numuru garumā un vēsta par cilvēku ceļiem un notikumiem ap šoseju A12 – no Jēkabpils līdz Latvijas Austrumu robežai.

Žurnāla A12 ceļš tāpat kā ceļš uz Latgali, kalnains, grumbuļains un gaišs. Žurnāls A12 pārvar Latgalei piešķirto tradicionālo bēdu izgrauztās ielejas Eiropas aizkrāsnē statusu. Mums pieder ļoti daudz – tradīcijas, saullēkti bez smoga, lauku plašumi. Intensīvās saimnieciskās darbības neesamība ir saglabājusi mežonīgi nepieradinātu dabu, kura Eiropā jau ir izzūdoša, autentiska kultūra. Gudri izmantojot šīs priekšrocības, var nodrošināt pārtikšanu un neatkārtojamu dzīves vidi, šādu rīcību mudina žurnāla varoņi.

Žurnāla ģeogrāfija ir plaša – no valsts galvaspilsētas līdz Austrumu robežai – un tālāk, plašumos. Žurnāla pastāvīgās rubrikas – reportāžas no ciemiem A12 šosejas tuvumā, neizzinātas leģendas par cilvēku un pilsētu, māju likteņiem, neparasti ceļojumi, ekonomika, uzņēmēji, tradīcijas, latgaliešu literatūra, dabas vērtības, kultūra un notikumi.

Žurnāls A12 – tās ir sarunas ar interesantām, uzņēmīgām personībām, vēsturiski pētnieciski raksti, kultūras un grāmatu jaunumi. Pasaule strauji mainās, bet vērtības paliek, tāpēc A12 rakstos par māju sajūtu, saknēm un piederību, par uzņēmību un drosmi palikt, kad visi aizbrauc, vai par saikni, kas liek atgriezties. Par drosmi ticēt un būvēt arvien no jauna.

A12 raksta par cilvēkiem, kas atrod skaistumu vienkāršajā, rada lielu vai mazu notikumu un īsteno savus sapņus.

Žurnāls A12 iznāk 6 reizes gadā.

Patiesi, dziļi, skaisti visiem, kuri lasa un domā.

Šajā ceļā ir aicināts ikviens, pievienojoties lasītāju pulkam, abonējot Abonēšanas indekss 2472.

Ar cieņu, Žurnāla A 12 redaktore Ināra Groce